TSR125
R26 999,00
The price and versatility of this ‘dual-sport’ Big Boy model has made it one of the best sellers in our range so climb aboard and go play in the dirt or around town.
Additional information
| Tyre Size | Front-90/90×19, rear-110/90×17 |
|---|---|
| Application | Commuting excluding highway use at recommended cruising speed |
| Age Requirement | Learners License – A – 16+ |
| Max Rider Weight | 150kg |
| Service Intervals | 3000km/6 months |
| Run in Service | 500km/3 month |
| Warranty Period | 3Year/20 000km Factory SAM Warrantee |
| Max Torque | 9.5Nm/7, 500rpm |
| Clutch Type | Wet shoe, multiplate, Manual, 1N234 |
| Max Power | 9.6Kw/9, 500rpm |





































































Reviews
There are no reviews yet.