Pacer 200
R22 999,00
The all-new Pacer 200 is Big Boy’s latest addition to the on/off-road segment. From navigating city streets or local off-road trails, the Pacer 200 combines ample power, agility and utility in a highly affordable package.
Additional information
| Max Torque | 12.5N.m/6, 500rpm |
|---|---|
| Max Power | 10.0Kw/8, 500rpm |
| Fuel Consumption | 2.3litres/100km at 70km/h |
| Displacement | 191cc |
| Tank Capacity | 18Litres |
| Dry Weight | 112kg |
| Wheel Base | 1, 300mm |
| Length (L x W x H) | 2, 010x810x1, 130mm |
| Tyre Size | Front-2.75-18(TL) rear-110/90-16(TL) |
| Warranty Period | 3 Year / 20 000km Factory Warranty |









































































Reviews
There are no reviews yet.