Eco-Runner 2200W
R99 999,00
Big Boy’s Eco-Runner is a super-versatile electric UTV, suited to both utility and recreational use. The model features a Side-x-Side front seat setup, making it perfect for 2-up driving up to a range of 70km per charge.
Additional information
| Dimensions(LxWxH)(mm): | 2, 970mm x 1, 150mm x 1, 800mm |
|---|---|
| Wheel Base | 1, 885mm |
| Shock Absorber | 310 Hydraulic shock absorption |
| Max slope of climb | ≤15% |
| Colour | Grey |
| Rim Type | Aluminium |
| Rated Load Capacity | 500-600 kg |
| Curb Weight | 340kg |
| Minimum Ground Clearance | ≥130mm |
| Wheel Track | 950mm |

























































Reviews
There are no reviews yet.