Velocity 150 Cargo Commercial
R17 299,00
The Velocity 150 Cargo is specifically designed and intended for commercial purposes, now equipped with a single seat configuration and a large, sturdy top-box mount. (Price Excludes Top-Box).
Additional information
| Run in Services | 500km / 3 month |
|---|---|
| Warranty Period | 3 Year / 20 000km Factory Warranty |
| Age Requirement | Learners License A-16yrs+ |
| Max Rider Weight | 150kg |
| Service Intervals | 3000km/6 months |
| Application | Commuting including highway use at recommended cruising speed |
| Max Torque | 8.9N.m/7, 500rpm |
| Max Power | 7.5Kw/8, 500rpm |
| Fuel Consumption | 2.4litre/100km at 70km/h |
| Engine Type | 4-Stroke Air-cooled |





































Reviews
There are no reviews yet.