SuperLight 125
R20 999,00
Due to popular demand, SA Motorcycles is proud to announce the re-introduction of the Big Boy SuperLight, now available in 125 and 200cc versions.
Additional information
| Max Power (kW) | 7.9kw/9, 000rpm |
|---|---|
| Max Torque | 9.5Nm/7, 000rpm |
| Wheel Base | 1, 295mm |
| Tyre Size | 110/90-16 |
| Application | Commuting/ Commercial |
| Age Requirement | Learners License – A – 16+ |
| Max Rider Weight | 130kg |
| Warranty Period | 3 Year / 20 000km Factory SAM Warrantee |
| Service Intervals | 3000km/6 months |
| Run in Service | 500km/3 month |





















































Reviews
There are no reviews yet.