SlingShot 125F Commercial
R22 999,00
The time has come to introduce some fresh blood to the Big Boy Sport Scooter range. Following in the footsteps of the F35-GP and Adventure 125, the new SlingShot 125F features cutting edge styling and unsurpassed…
Additional information
| Max Torque | 7.5Nm/6000rpm |
|---|---|
| Seat Height | 820mm |
| Max Power | 5.4Kw/7500rpm |
| Application | Commuting / Commercial |
| Age Requirement | Learners License A-16yrs+ |
| Service Intervals | 3000km/6 months |
| Run in Service | 500km/3 month |
| Warranty Period | 3Year/20 000km Factory SAM Warrantee |
| Max Rider Weight | 110kg |
| Engine Type | 4-stroke, air-cooled GY7 |













Reviews
There are no reviews yet.