RFZ125T
R17 499,00
Big Boy’s RFZ125T is the all-new Zooka for Teens. It’s strong 125cc motor and frame will propel your levels of off road pit bike entertainment to a whole new level.
Additional information
| Age Requirement | 10 to 15yrs |
|---|---|
| Max Rider Weight | 100kg |
| Dry Weight | 76kg |
| Seat Height | 830mm |
| Length (L x W x H) | 1, 800x800x1, 080mm |
| Tyre Size | Front-70/100/17, rear-90/100/14 |
| Run in Services | 5 Tanks/ 1 month |
| Warranty Period | 1 Year / 10 000km SAM Factory Warranty |
| Service Intervals | Every 20th Tank/3 months |
| Application | Off-Road/Recreation Riding |

























Reviews
There are no reviews yet.