RFZ125S
R17 999,00
Big Boy’s RFZ125S is the ultimate pit bike for larger riders, equipped with bigger wheels for added stability, on the ground or in the air. Crank it up and let it rip, it’s geared to win!
Additional information
| Age Requirement | 13yrs and over |
|---|---|
| Dry Weight | 87kg |
| Wheel Base | 1260mm |
| Length (L x W x H) | 1, 860x800x1, 150mm |
| Tyre Size | Front-70/100/19, rear-90/100/16 |
| Tank Capacity | 3.2Litres |
| Application | Off-Road/Recreation Riding |
| Max Rider Weight | 110kg |
| Max Torque | 8.6Nm/5500rpm |
| Starting System | Kick-start |

























Reviews
There are no reviews yet.