RFZ125J
R16 999,00
Big Boy’s all-new RFZ125J is the super-trick and affordable way to get youngsters into the dirt-bike scene, providing miles of off-road smiles per tank. Ideal for Junior Weekend Warriors.
Additional information
| Tank Capacity | 3.2Litres |
|---|---|
| Age Requirement | 8 to 12yrs |
| Max Rider Weight | 90kg |
| Dry Weight | 74kg |
| Length (L x W x H) | 1, 780x800x1, 030mm |
| Run in Services | 5 Tanks/ 1 month |
| Warranty Period | 1 Year / 10 000km SAM Factory Warranty |
| Service Intervals | Every 20th Tank/3 months |
| Application | Off-Road/Recreation Riding |
| Max Torque | 8.6Nm/5500rpm |

























Reviews
There are no reviews yet.