Monster EV 5000W
R86 999,00
Additional information
| Charge time | 7 Hours |
|---|---|
| Front/Rear Brake Type | Front – Drum / Rear – Drum |
| Rear Axle Structure | Integrated Rear Axle / Low Range |
| Rim Type | Front – Steel / Rear Steel |
| Front/Rear Tyre | Front – 6×12, Rear – 6×12 |
| Rated Load Capacity | ±350kg |
| Curb Weight | 548kg |
| Wheel Track | 1, 120mm |
| Motor | 5000W |
| Battery | 72V 100AH |

















































Reviews
There are no reviews yet.