Box Loader 200
R51 999,00
The 3-Wheeler Box Loader- the versatility to service endless applications.
Additional information
| Rated Load Capacity | ±350kg |
|---|---|
| Max Rider Weight | 150kg |
| Service Intervals | 2000km/6 months |
| Run in Service | 300km/1 month |
| Warranty Period | 1Year/10 000km Factory SAM Warrantee |
| Application | Town commutting/Tar and good sand roads |
| Age Requirement | Learners License – A – 18+ |
| Max Speed | 65km/h |
| Max Torque | 14Nm |
| Starting System | Electric/Manual |





















Reviews
There are no reviews yet.