Adventure 150RS
R20 999,00
Big Boy Adventure 150RS- it’s not the size of your adventure bike that counts, it’s the size of the Adventure in you.
Additional information
| Max Torque | 7.96Nm/5000rpm |
|---|---|
| Max Power | 5.74Kw/7000rpm |
| Service Intervals | 3000km/6 months |
| Run in Service | 500km/3 month |
| Warranty Period | 3Year/20 000km Factory SAM Warrantee |
| Application | Commuting including highway use at recommended cruising speed |
| Age Requirement | Learners License A-18yrs+ |
| Max Rider Weight | 110kg |
| Max Speed | 95km/h |
| Cruising Speed | 60 – 80km/h |





















































Reviews
There are no reviews yet.