Elec-Trike 800W
R19 999,00
Introducing the Elec-Trike 800W, Big Boy’s first electric-powered 3-wheel utility vehicle with a host of possible eco-friendly applications.
Additional information
| Wheel Base | 1, 635mm |
|---|---|
| Bin size: Outside Dimensions | 1080mm x 880mm x 260mm |
| Display | LCD |
| Controller | 60V15 Tube 35A Square Wave Controller |
| Headlight | LED |
| Rear brake | 130 drum brake |
| Front brake | 110 drum brake |
| Load(kg) | 140kg |
| Range | 60km |
| Bin size Inside Dimensions | 970mm x 650mm x 260mm |

























Reviews
There are no reviews yet.