SuperLight 200 Commercial
R22 999,00
Due to popular demand, SA Motorcycles is proud to announce the re-introduction of the Big Boy SuperLight 200, ideal for commuting and delivery purposes.
Additional information
| Max Torque | 13.2Nm/6, 000rpm |
|---|---|
| Max Power | 9.2kw/7, 600rpm |
| Wheel Base | 1, 295mm |
| Tyre Size | 110/90-16 |
| Application | Commuting/ Commercial |
| Max Rider Weight | 150kg |
| Service Intervals | 3000km/6 months |
| Run in Service | 500km/3 month |
| Warranty Period | 3Year/20 000km Factory SAM Warrantee |
| Age Requirement | Learners License A-18yrs+ |













Reviews
There are no reviews yet.